......love is slower form of suicide......

Prosinec 2007historie MSI

2. prosince 2007 v 14:31 | Wee |  mindless self indulgence
MINDLESS SELF INDULGENCE neboli v překladu Vlastní Bezmyšlenkovitý Požitek, nebo úplně nejlépe TUPÁ POHODLNOST.
Mindless Self Indulgence (dále jako MSI) je americká kapela, která svůj styl hudby označuje jako industrial jungle pussy punk. I když nejdřív uvažovali že budou hrát rock, hudba je silně ovlivněná technem, electro a hip hopem.

Úmyslně idolovsky je zpěvák Jimmy Euringer (který si ale říká Little Jimmy Urine) ovlivněn módním stylem kapely New York Dolls a často se na koncertech objevuje oblečen do síťovaných triček, kalhot nebo kraťasů, který jsou prostříhaný skrz naskrz, aby výsledek vypadal podobně jako sukně, a taky dlouhý ponožky v zářivých neonových barvičkách. Vlastně Jimmyho oblečení a ptákoviny, co dělá na jevišti, jsou hlavním bodem každého koncertu MSI.

Další vliv na kapelu má kultura ze začátku 80. let. Jejich hudba často obsahuje prvky z hip hopu nebo rocku z této doby stejně jako zvuky 8-bitovým počítačům Atari (vytvořené právě začátkem 80.let). Jejich první album Tight vydané v roce 1999 bylo údajně zmixováno právě na počítačích Atari. Ale kdo ví. Hodně z Jimmyho kostýmů jsou ve stylu "bastardizace" 80.let. Ať žijou gayové!

MSI jsou odlišný od mainstremovýho rocku v jejich textech - zpívají o tom třeba jaký to je být homosexuálem nebo tak podobnými tématy v několika jejich textech - nebo zacházejí až tak daleko v pojmenování jedné jejich písničky "Faggot" - Teplouš.
Zpěvák Jimmy a kytarista Steve také ve svým zpěvu hodně skáčou z tóniny do tóniny - někdy upištěný, někdy normální, někdy hluboký. Kapela taky nemá obavy z toho používat v textech slova z mainstreamu jeko "nigga" atd. ve většině písniček. Hudební kritici označili jejich styl jako "nevyspělý až krajně dětinský".

MSI jsou proslavení svými živými a energickými koncerty. Jsou také známí díky tomu že zůstávají na místě i po skončení koncetru a zuřivě rozdávají podpisy, dokud tam nebude ani noha kdo by jejich podpis nechtěla, nebo se ochotně fotí se svými fanoušky a čím bláznivější fotka bude, tím ochotněji na nabídku přistoupí. Ostatně, kdo byl na jejich pražském koncertě 28. října v Lucerně, ví o tom své a určitě si odnesl spoustu nezapomenutelných zážitků jak hudebních, tak i v podobě podpisů a fotografií se členy MSI :)

Sestavu MSI tvoří (na obrázku zleva):
Lyn-Z - baskytara
Steve, Righ? - kytara
Little Jimmy Urine - vokály
Kitty - bicí

Placka...

2. prosince 2007 v 14:03 | Lulusha |  mindless self indulgence
mindlessselfindulgence.jpg MSI image by psychodollgirl


Fotky MSI (všech)

2. prosince 2007 v 13:53 | Lulusha |  mindless self indulgence

Ještě bez Lyn-Z
d003.jpg mindless image by nirvanakdc67

už s Lyn-Z
goodmsi-1.jpg MINDLESS SELF INDULGENCE image by greenswirl901

outburn2_pg3.jpg Mindless Self Indulgence image by KittyEJay
50688_t.jpg Mindless Self Indulgence image by Akishoot
xx-1.jpg Mindless Self Indulgence icon image by xoxMyChemxox
mindlessselfindulgence_14.jpg mindless self indulgence. image by Slipknot_savior